Zestaw zawiera części potrzebne do zbudowania modelu samolotu myśliwsko-rozpoznawczego F-6C Mustang w skali 1/72:
- części plastikowe
- kalkomania z 3 opcjami oznakowań (2x USAAF i 1x Francja)
- samoprzylepne maski z papieru kabuki do malowania kabiny i kół
Warianty malowania i oznakowania:
- F-6C-10-NT Mustang, 44-10889/R7-N, GR II.33 Savoie, lotnictwo wojskowe Francji, kwiecień-maj 1945.
- F-6C-1-NA Mustang, 43-12400/ZM-O, Cpt. E.B. “Blackie’’ Travis, 12th Tactical Reconnaissance Squadron, 67th Tactical Reconnaissance Group, Middle Wallop, Anglia, wiosna 1944.
F-6C-5-NT Mustang, 42-103604/600, Maj. E.O. McComas, 118th Tactical Reconnaissance Squadron, 23rd Fighter Group, Chengkung, Chiny, październik 1944.
Wyprodukowano na licencji Boeinga. Boeing, F-6C Mustang i charakterystyczne logo Boeinga, oznaczenia produktów i szata graficzna są znakami towarowymi firmy Boeing Company.
Historia samolotu North American™ F-6C Mustang
Legendarny P-51 Mustang był znakomitym myśliwcem, ale sprawdził się też jako uniwersalna maszyna rozpoznania fotograficznego. Jego osiągi: prędkość, pułap, uzbrojenie oraz wielki zasięg sprawiały, że mógł sprawnie dolecieć do odległego celu, sfotografować go i bezpiecznie powrócić do bazy. Aby stać się powietrznym szpiegiem dalekiego zasięgu, Mustang, w przeciwieństwie np. do Spitfire, wymagał jedynie instalacji sprzętu fotograficznego. Rozpoznawczy Mustang F-6C był modyfikacją myśliwca P-51B/C. Większość F-6C powstała w
zakładach North American w Dallas i różniła się od produkowanych tam myśliwców głównie otworami służącymi do instalacji aparatu fotograficznego. Oprzyrządowanie foto instalowano w warsztatach w Love Field i w Kansas City. Tak powstało 230 seryjnych F-6C. Dodatkowo ponad 50 myśliwców P-51B/C przebudowano na rozpoznawcze w warsztatach remontowych i jednostkach bojowych. Rozpoznawcze Mustangi sprawdzały się zarówno w misjach fotografowania z dużej wysokości aparatem do zdjęć pionowych, jak i taktycznego rozpoznania z małej wysokości przy użyciu aparatu do zdjęć skośnych. Ich uzbrojenie pozwalało także na podejmowanie równej walki z samolotami wroga. Używane były przez Lotnictwo Armii USA i aliantów na teatrach: europejskim, śródziemnomorskim oraz
dalekowschodnim.