-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Airfix
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Plastikowy model samolotu Hawker Siddeley Harrier GR.1/AV-8A
Plastikowy model samolotu do sklejania, zestaw modelarski nie zawiera kleju ani farb.
Samolot niewątpliwie jeden z najważniejszych w historii lotnictwa Hawker Siddeley Harrier GR.1 powstał na bazie eksperymentalnego samolotu Hawker P.1127 wyprodukowanego w celu przetestowania możliwości lotu wektorowego V/STOL. Samoloty te z powodzeniem poradziłyby sobie z przejściem od zawisu do lotu do przodu i z powrotem do zawisu, pomimo kilku wypadków samolotów rozwojowych podczas testów.
Perspektywa opłacalnego samolotu V/STOL wzbudziła duże zainteresowanie zarówno armii brytyjskiej, jak i amerykańskiej, która sfinansowała dalszy rozwój samolotu. Nowy „Jump Jet” od razu stał się hitem wśród brytyjskiej publiczności, która była zachwycona pomysłowością swojego przemysłu lotniczego, który po raz kolejny wzbudził zazdrość świata.
Jako wytrawny wykonawca pokazowy, Harrier zawsze był popularnym przedmiotem pokazowym wśród tłumów na pokazach lotniczych, a ta dwójka utworzyła więź, która przetrwała przez całą długą karierę błotniaka. W oczach brytyjskiej publiczności żaden pokaz lotniczy nie byłby kompletny bez pokazu wiodącego na świecie brytyjskiego Harriera.
Harrier GR.1, który wszedł do służby w Królewskich Siłach Powietrznych w kwietniu 1969 r., zapewniał elastyczność operacyjną, dzięki której samolot nigdy nie znajdzie się zbyt daleko od potencjalnych punktów zapalnych konfliktu. Nie ograniczając się do działania z lotnisk wojskowych, Błotniaki można było ukryć na leśnych polanach lub rozproszyć na odcinkach autostrad, a nawet na szkolnych placach zabaw, ale z zamiarem ukrycia ich lokalizacji przed wrogiem.
Ponieważ wiele z tych wczesnych błotniaków rozmieszczono w Niemczech Zachodnich, działałyby one jako znaczący środek odstraszający przed agresją bloku wschodniego, potencjalnie czającą się w wielu nieujawnionych lokalizacjach, gotową w każdej chwili uderzyć przeciwko atakowi sowieckiego czołgu.