Model do sklejania Tamiya 35381 to zestaw przedstawiający niemiecki niszczyciel czołgów Panzer IV/70(A) (Sd.Kfz.162/1) w skali 1:35, wydany w 2023 roku. Ten model od Tamiya zawiera nowe części i jest szczegółowym odwzorowaniem tego pojazdu z II wojny światowej.
Panzer IV/70(A) był niemieckim niszczycielem czołgów bazującym na podwoziu czołgu Panzer IV. Był wyposażony w długolufowe działo 75 mm L/70 i używany przez Wehrmacht na froncie zachodnim w 1944 roku. Jego głównym zadaniem było zwalczanie czołgów alianckich.
Model Tamiya 35381 jest ceniony przez modelarzy za wysoką jakość detali, precyzyjne odwzorowanie i realistyczne wykonanie. Zestaw zawiera elementy z tworzywa sztucznego, które pozwalają na zbudowanie szczegółowego modelu tego historycznego niszczyciela czołgów. Jest to doskonały wybór dla miłośników modelarstwa, zwłaszcza tych, którzy interesują się pojazdami wojskowymi z okresu II wojny światowej
Jagdpanzer IV/70(A) (Sd.Kfz.162/1) był niemieckim czołgiem myśliwskim używanym podczas II wojny światowej. Był to jeden z najskuteczniejszych niemieckich pojazdów bojowych w późnym okresie wojny, wykorzystywany głównie jako wsparcie dla wojsk pancernych.
Jagdpanzer IV/70(A) został wyposażony w działo PaK 42 kalibru 75 mm, które umożliwiało mu niszczenie wrogich czołgów na dużych odległościach. Dodatkowo, pojazd ten posiadał zbrojenie w postaci karabinów maszynowych kalibru 7,92 mm.
Charakterystyczną cechą Jagdpanzera IV/70(A) było jego niskie, płaskie kadłub, który pozwalał na łatwiejsze ukrycie się przed ostrzałem wroga. Wadą tego pojazdu była niska mobilność w terenie, ale dzięki dużej mocy silnika, czołg ten mógł rozwijać prędkość maksymalną do 55 km/h na drogach.
Jagdpanzer IV/70(A) został wprowadzony do służby pod koniec 1944 roku i wyprodukowano zaledwie 278 egzemplarzy. W czasie walk na froncie wschodnim, Jagdpanzer IV/70(A) okazał się bardzo skutecznym narzędziem w walce z radzieckimi czołgami. Po wojnie, niektóre pojazdy zostały wykorzystane przez polskie i czeskie wojska, a także znalazły się w rękach prywatnych kolekcjonerów.